Duben 2010

27.4.

27. dubna 2010 v 21:19 Jídelníček
my dreams
Dneska to bylo s jídlem v pohodě,ale byli třídní schůzky,který nakonec nebyli tk strašný.....naštěstí si učitelka nestěžovala.Dneska sem nestíhala,takže sem neměla snídani.


Snídaně:nic

Oběd:obložená žitka

Večeře:zeleninový salád

26.4.

26. dubna 2010 v 21:11 Jídelníček
my dreams

Další jídelák i když sem ten minulej vynechala,stejně sem jedla jen zeleninu.Dneska jsme měli tělák a pořád běhali,učitel nás pěkně drtil.Mám větší motivaci,protože v květnu jedem do lázní,kam jedu i se svojí sotva čtyřicetikilovou kamarádkou,takže hubnu do plavek.
Snídaně:celozrný chléb + pomazánkové máslo

Oběd:čočka + celozrný chléb

Večeře:špagety:(

Co jí modelky a co ne

26. dubna 2010 v 20:49 Tipy a triky

Vymodelujte si postavu modelkyMožná o něm také sníte. O ideálně štíhlém těle modelky. Některé z nich udržování křivek nepřinášejí oběti, pro jiné je to ale každodenní boj a odříkání.

24.4.

24. dubna 2010 v 21:41 Jídelníček
my dreams

Konečně jsem se odhodlala a napsala jídelníček.Bohužel mě sem nejdou dát fotky,takže tu budou později,také si sem pravidla,které budu dodržovat

Snídaně:jogurt + hrozny
Oběd:palačinka:(
Večeře:salát


Poruchy příjmu potravy! Také tě ohrožují?

20. dubna 2010 v 21:09
my dreams
Hodně holek je nespokojených se svou postavou a za každou cenu na tom chtějí něco změnit. Ale pozor! Může to být první krok k životu nebezpečné nemoci. Když se ti jídlo stane nepřítelem…

Anorexie & spol.: O jaké nebezpečí jde?

Čísla jsou alarmující: každý pátý mladistvý mezi 11. a 17. rokem vykazuje známky některé z poruch příjmu potravy. Co je na tom tak nebezpečné, ti Girl! vysvětlí v tomto článku...

Anorexie

Postižení trpí zkresleným vnímáním sebe samých. I když jsou hubení, vnímají se tak, že jsou tlustí. Každý den hlídají svou váhu, drží extrémně nebezpečné diety, nebo se jídlu dokonce vyhýbají úplně. Mnozí z těch, kdo trpí anorexií, zhubnou tolik, že jejich váha začne být životu ne bez pečná, protože silná podváha a nedostatek potravy a živin vedou k poruchám srdečního rytmu nebo totálnímu selhání orgánů.

Bulimie

Takto nemocní lidé mají nekontrolovatelné návaly obrovského přejídání - a poté zase nutkavou potřebu se jídla zbavit. Buď rychle zmizí na záchod, aby jídlo okamžitě vyzvraceli, nebo se trápí nějakým velmi náročným sportovním programem, aby se nově získaných kalorií zase hned zbavili. Lidé trpící bulimií přestali vnímat to, kolik by toho měl normální člověk denně sníst. Dívky přestanou menstruovat, lámou se jim nehty a padají vlasy. Tato nemoc může také způsobovat velké zdravotní komplikace: záněty jícnu, zkažené zuby žaludečními šťávami, porušenou zásobu minerálních látek, nebo dokonce selhání srdce.

Binge eating (orgie/přejídání)

Stejně jako u bulimie trpí nemocní nekontrolovatelnými návaly ší leného přejídání a totálně ztrácejí kontrolu nad svými stravovacími návyky. Ale protože jídlo nezvracejí, mají většinou problémy s nadváhou. Hlavní příčinou všech těchto poruch je nespokojenost sama se sebou. K takové nemoci mají sklony lidé, kteří mají špatné rodinné zázemí, nízké sebevědomí, myslí si, že na světě vůbec nic neznamenají a že nejsou pro ostatní dost dobří takoví, jako ve skutečnosti jsou. Vždy je opravdu nutná pomoc odborníka!