nevzdávej boj o štíhlou postavu!!

25. května 2010 v 21:13 |  Tipy a triky

Kdo chce zhubnout, musí překonat chybějící motivaci nebo se vyhnout vlčímu hladu.


Tyto tipy ti pomohou neztratit nacestě ke štíhlejší postavě cíl z dohledu.

Psychika musí spolupracovat
Zbavit se rychle pár kilogramů je sice možné, ale není to zdravé. Také se tímto způsobem nevyhnete jo-jo efektu. Lepší volbou je stanovit si víc menších cílů, například: "Během následujících tří týdnů shodím tři kila." Takový cíl lze splnit a tím se motivujete k dalšímu hubnutí.
Naše rada: Uzavřete se sebou něco jako smlouvu. Když průběžný cíl splníte, odměňte se.

Nedejte šanci hladu
Záchvaty žravosti hrozí zejména tehdy, kdy hladina cukru v krvi prudce kolísá. Spouštěčem může být i frustrace nebo nuda. Jako první pomoc vypijte 2 sklenice vody, které vám zaplní hladovějící žaludek. Ještě lepší je takovým situacím předcházet, proto se vždy najezte jen dopolosyta (nasytí vás třeba velká porce salátu). Něco na zub mezi jídly (například ovoce se 2 lžícemi jogurtu) také zabrání poklesu hladiny cukru v krvi.
Když se nudíte, jste vystresovaná nebo frustrovaná a máte chuť zahánět to jídlem, něčím se zaměstnejte - např. si čtěte knihu, zavolejte kamarádce nebo jděte na procházku, případně do kina.

Ručička na váze neklesá?
Stravujete se svědomitě nízkokaloricky a na vaší hmotnosti se to - až na malé, počáteční úspěchy - neprojevuje? Nezoufejte, je to normální. Důvodem je, že tělo zpočátku reaguje na nedostatek potravy, a proto přepne spalování tuků na nižší obrátky.

Vyhněte se pokušení na cestách
Jste-li mimo domov, často se stává, že vás přepadne hlad, a jelikož nemáte nic po ruce, zamíříte do nejbližšího občerstvení. Raději si připravte doma salát z nakrájené mrkve, papriky a půlky okurky a pokapejte ho citronovou šťávou. K tomu snězte krajíc celozrnného chleba a máte chutnou, zdravou svačinu bohatou na balastní látky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama