Příběh: Z diet jsem se zbláznila

10. května 2010 v 0:04 |  Anorexie příběhy
Chtěla mít štíhlé tělo a líbit se. Vyzkoušela snad všechno, po čem by mohla zhubnout. Teď se léčí na psychiatrii a touží jen po propustce domů

Paní Milada (31) ze Zlína nikdy nebyla žádný drobeček. Když se narodila, měla přes 4 kilogramy a nadprůměrnou váhu si držela po celou školní docházku. "Děti se mi ale nikdy neposmívaly," vyvrací hned na úvod naši domněnku paní Milada a upřesňuje: "Nebyla jsem nikdy klasický buřt, jen prostě taková vazba. Hodně jsem sportovala a kamarádila se spíš s kluky.
Dokázala jsem se i porvat! Kdybych tušila, jak skončím, nevěřila bych tomu ani náhodou!" Paní Milada vystudovala střední školu a odešla pracovat do průmyslového podniku na výrobu hnojiv. "Byli tam samí chlapi, a tak jsem o nápadníky nikdy nouzi neměla. Jenže mě štvalo, že se ke mně nechovají jako k ostatním kolegyním. Byla jsem pro ně spíš parťák. Ne někdo, komu by nosili kytky!"

Našla jsem si hubeňoura

Milada se proto pokoušela zhubnout všemi dostupnými způsoby, ale nikdy se jí to nepovedlo. To, co pracně zhubla, vzápětí nabrala i s nějakým tím kilem navíc. Trápení ustalo v okamžiku, kdy se zamilovala do staršího, velmi hubeného kolegy. "Béďa byl kost a kůže a já jsem se mu hrozně líbila.
Tvrdil, že každé moje kilo miluje a nepřeje si, abych hubla! Nosil mi dortíky a chlebíčky, zval mě na večeře. Obdivně mě pozoroval, jak se láduju. A já? Moc se mi ta jeho péče líbila. Vlastně jsem se zamilovala do toho jeho obdivu. No a taky jsem se chtěla vdávat… Když mě požádal o ruku, řekla jsem hned ano a bylo to.
Moje spolupracovnice se dost divily, Béďa nebyl opravdu žádný krasavec, ale mně to nevadilo," tvrdí přesvědčivě paní Milada. Po svatbě se novomanželé nastěhovali do pronajatého bytu a Milada se těšila na společný život. Jenže záhy se dostavilo zklamání - jejich život se rychle ustálil jen na povalování u televize a konzumaci jídla, výjimkou byla jen dovolená u moře.

Cpal mi dorty

"Asi jsem to s tou svatbou uspěchala. Ještě ve svatební den mě Béďa přemluvil, abych se zvážila. Ručička ukázala rovný metrák! A Béďa si to zapsal a s úsměvem mi poručil, že už nikdy nesmím vážit míň. Myslela jsem, že si dělá legraci, abych se necítila trapně. Ale ukázalo se, že to myslí doopravdy!" říká Milada. Novomanželce nastaly kruté časy. Denně teplé večeře a každý týden kontrolní převážení a zapisování.
Vyzáblý Bedřich toužil po 'pořádné' manželce. Konzumace dortů, bůčku a čokolády se stala pro Miladu povinností. O procházce či dokonce pěším výletu si musela nechat jen zdát. Bedřich byl unavený a zesláblý. Sám pojídal suchary, ale manželce podstrojoval. "Jedla jsem za dva, a to doslova. On mě pozoroval a upíjel žlučníkový čaj. Já jsem se cpala, ale přestávala jsem mít z toho radost.
Když jsem se vzepřela, byl vzteklý a naštvaný, takže jsem příště radši všechno snědla. Moje váha utěšeně stoupala, zatímco sebevědomí se časem ocitlo na nule. Do ničeho jsem se nevešla a kolegyně si ze mě dělaly jen legraci. Myslely, že čekám mimčo, ale já jsem byla jen normálně tlustá!" přiznává smutně Milada a rozpačitě poposedává na židli. Ani se nechce věřit, že tato útlá žena mohla někdy trpět nadváhou!

Zamilovaná do kolegy

Zvrat přišel po necelém roce manželství. Do podniku nastoupil šarmantní Pepa, nový ekonom. "Hrozně se mi líbil a měla jsem pocit, že ani já mu nejsem lhostejná. Najednou jsem se nemohla na svého nažloutlého vyzáblého Béďu ani podívat! A na sebe vlastně taky ne. Rozhodla jsem se držet dietu. A drastickou. Nechtěla jsem čekat rok, až zhubnu," krčí rameny nad svou tehdejší naivitou Milada.
Potom přiznává: "Nebylo to tak lehké, jak jsem si představovala. Doma neustále hromady jídla a hádky s manželem, že nic nejím. V práci kručení žaludku a boj o krásného Pepu. Ten ale začal dávat přednost kolegyni. Nebyla nijak hezká, zato štíhlá. Mrcha jedna!" ulevuje si upřímně Milada a svěřuje se: "Úplně jsem šílela. Vyzkoušela jsem snad všechny diety, co existují, a snědla všechny preparáty a zaručené prostředky, které jsou na našem trhu k sehnání…
Jeden týden jsem jedla jen jogurty, další jen tukožroutskou polévku. A potom zas jen okurky… Hrůza. Fazolová dieta, rýžová, hektolitry zeleného čaje, obklady… Zhubla jsem, ale za jakou cenu! Celá jsem se klepala a pořád měla na krajíčku. S Bedřichem jsem nemluvila a hned po příchodu domů jsem se zamkla ve svém pokoji. Aby mi nemohl mávat kuřecím stehýnkem pod nosem!"

Hubená, ale zhroucená

Milada zhubla v krátké době o neuvěřitelných 40 kg, nakoupila nové oblečení a potom se zhroutila. Jednou ráno už nedokázala vstát z postele, plakala a měla stavy úzkosti. Nakonec ji hospitalizovali na psychiatrickém oddělení. Zde stále hubla, přestože podstoupila léčbu i dlouhou psychoterapii.
"Byli na mě moc hodní, ale já jsem prostě nemohla vzít nic do úst. Když jsem si vzpomněla na všechny ty dobroty, zvedal se mi žaludek. Nechtělo se mi dokonce ani pít!" Léčba trvala téměř rok, ale nakonec byla úspěšná. Milada dokonce pár kilogramů nabrala a přešla ji i láska k Pepovi. Dnes ji hodnotí jako bláhovost.
"Začala jsem si vážit svého Bédi. Po celou dobu stál při mně a podporoval mě. Dokonce se smířil s tím, že už nebudu tlustá. Dělá všechno pro to, abych mohla být propuštěna domů. Zatím dostávám jen propustky…" zvedá se k odchodu Milada a mává na svého manžela. Ten na ni trpělivě čeká s květinou v ruce...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Juicygirl Juicygirl | E-mail | Web | 10. května 2010 v 5:26 | Reagovat

Tak to je docela síla!!! To bych takovýmu chlapovi teda poděkovala :-) Já ti nevim, co ty chlapi vlastně chtěj :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama